Jūs esate čia: Pradžia Straipsniai Bendri Kas, kaip, kur, ant ko ir aš arba novokaino žele 2

Kas, kaip, kur, ant ko ir aš arba novokaino žele 2

El. paštas Spausdinti PDF
Kažkada, pokalby apie žūklę jūroje "pasireiškiau":
- O aš nusipirksiu aitvarą...
Tada Giedrius pasake:
- Jūroje reikia gaudyti žuvį...Kartais taip atsitinka. Viskas būna iki lemputės. O kai dar pašildo saulė... Taip prasikankinęs 3 dienas, į trečios dienos vakarą nusprendžiu - gana!! Noriu į žūklę!!
Aplekiu kelias žūklės parduotvėles, pasikalbu. Kuprinėn dedu šaldytus ungurių gabalus, kai kokias smulkmenas, ir visas apsipatenkinęs rūkstu namo. Gerą pusdienį ir vakarą praleidžiu "šiurpindamas" namiškius savo "paskendimu" pasiruošime: pavadėliai, sistemos, svareliai ir kt. Nors... spalvotų karoliukų vėrinėliai kažkam atstotų karolius, tai paguodžia - jei patiko Jolantai, gal tai įvertins ir plekšnes??

Atrodo, kad net nemiegojau. Laikrodis rodo 03.52 autobusu važiuoju vienas. Miestas jau kažkelintą kartą sušaudo naktį šviesų papliupomis. Stotis. Traukinys. Ir... Baaam!! Rytas. Sviesu!! Skaičiuoju sustojimus. Dar 9 dar 5 dar 2...

Kas pasakė, kad žmogus bejausmis??!! Jis jaučia!! Dar ir kaip!! Bala žino kaip, bet jaučia!! Einu siaura gatvele, dar viena, dar dar. Kažkaip greitai švelniai receptorius sudirgina kvapas. Jis kitoks. Taip kvepia tik jura!! Debesų, dangaus mėlio, žalsvų bangų raibanos džiugina dūšią, ir norisi rėkti.

Smagu. Ant molo stoviu vienas! Kol kas. Renku meškerę, ritę. Valas, pavadėliai ir senos geros 5 uncijos. Iki atoslūgio geros 2 valanados. Bangos vos vos, vėjas irgi. Turetų užtekti. Ant kablių maunu jūrinius sliekus ir ungurio juosteles. Suprantu, kas ne taip. Juk neturiu žuvies taukų ir švirkšto!

Mosteliu nuo dūšios. Net pačiam patinka. Belieka laukti. Laukiu. Skambinu Rimui ir pasakoju: kas, kur, kaip, kodėl. Sutariam - paskambinsiu, kai turėsiu primąją plekšnę. Pirma 1.5 valanda. Keli viršūnėlės drebuliai. Ištraukiu. Ungurio juostelė sveikutėlė. Iš slieko belikę apgailėtini kunelio gabalėliai. Permetu. Vieną kablį pakeičiu "kabliuku" su trumpesniu pavadėliu ir karoliukų vėriniu. Ir va. Drrrr!! ir Dar "byški". Traukiu. Geri 80m. valo ir senos geros 5 uncijos gesina bet kokius žuvytės drebulius. Malonu, kad net uch. Veideliu nubėga vaikiška šypsenėle. Skambinu Rimui ir giriuos.

Atoslugis. Kelios valandos ramybės. Stebėdamas komos ištiktą feeder'io viršūnėlę prisimenu pernai gegužę Šventosios molą ir ne tik...

Staiga viskas pradingsta tirštam rūke. Pakeliu galvą - virš rūko nerealiai mėlynas dangus! O čia per ištiestą ranką nieko nematai!! Pūsteli vejūkštis. Rūkas traukiasi neatlaikęs netikėtos atakos. Pasižiūriu į laikrodį: 12.03. Mano išdidžia vienatvę sudrumsčia anglai džentelmenai. Kas važiuotas, kas pėsčiomis.

Einu i rekognoskuotę - žiauriai įdomu kas, kaip, su kuo, kodėl, kada. Visi naudoja panašų derinį: bech caster'is ( iki 3.90m. ), beinercinė ritė, spalvotas ( "kislotnas" ) pagrindinis valas, ir skaidrus sistemai. Abu kokių 0.4- 0.6mm. ir kabliai kabliai... ir dar - niekas nenaudoja karolių ir pavadėlius prie pagrindinio valo prilaikančių fiksatorių metimo metu...? Švinai: geruliai - "mažuliai" su "fiksatoriais" į smėlį.

Grįžtu. Kaimynai (tevas ir sūnus) juokias ir rodo krabą - kokių 5 Lt monetos dydžio. Išsikalbam. Sako: krabas - geras ženklas. Prieš 2-3 savaites čia privertė tiek sniego ir atšalo, kad visi smulkūs gyviai (potencialus žuvų maistelis) pasitraukė į gylį ir "on the edge" neliko žuvies. Dabar grįžta. Gryš ir plekšnės, menkės, jūros ešeriai ir dar kažkas.

Dabar aš juokinu kaimynus. Krabas, nusprendžiam, kad tas pats. Kaimynus labai sudomina juodi dalykėliai ant nešančio sistemos valo. Pasižiūri. Įvertina. Patinka. Sužinau apie vieną gerą ilgą molą, einantį toli į jūrą, apie tai, kad man būtinai reik ten nuvažiuot. Atšilus orams ten turėtų būti uch!!

Feeder'io viršūnėlė pasipurto. Dar. Kertu traukiu. Plekšnė – tokio standartinio Karklės dydžio. Kad plekšnė - nusprendžia kaimynas. Sako: geltonai ruda ir su oranžiniais taškais. Yra dar kažkas purvino marmuro spalvos.

Pasižiužūriu į laikrodį - 16.18. Jo... iki namų geros 4 val. kelio. Pakuoju mantą. Pasikalbu su kaimynu. Palieku kelis savo pavadėlius su kabliukais ir "karoliais". Labai stebina pavadėlio storis - 0.253mm. Dar labiau - kad pats juos rišu ir modeliuoju "karolius".

Atsisveikinu. Čia priimta linkėt sėkmės...??!! Man jos irgi gerai atseikėta nuo pat ryto, bet čia išlieku lietuviškai santūriai tradiciškas ir šaltas. Metu monetą. Gal dar kada?? Šito niekad nežinai...

Sėdžiu pub'e, kalu "Guinness", žiūriu į molą ir jachtų stiebus. Traukinys vėluoja. Gal ir gerai. Kelionė, grynas oras ir alus nokautuoja totaliai. Prabundu kai lieka du sustojimai. Namiškiai pasitinka kepsnio kvapu ir eiline panieka, bet 50gr. degtinytės duoda. Žinau, kitaip nebus, o ir nereikia!! Jiems suprasti tai neduota...

Kitą vakarą, valydamas ritę, meškerę jau esu ten. Galvoju, ką darysiu kitaip. Suprantu: misijos vieta - Deal'as, laikas: bus pranešta 24val. iki išvykimo.

... o jūra jūra... ir jis buvo teisus...!!

Gonzo
19.03.2005
Ramsgate, UK

 

Naujausios nuotraukos

IMG_5312
IMG_5367
IMG_5368
IMG_5369
{jatabs type="modules" animType="animMoveHor" style="opal" position="top" widthTabs="120" heightTabs="38" width="100%" height="320" mouseType="click" duration="1000" colors="10" module="ja-tabs" }{/jatabs}

Mūsų draugai